Η καινοτομία ΙΟΝ επεκτείνεται και στη σειρά πραλίνας φουντουκιού Nucrema. Νέα Nucrema με 30% λιγότερη ζάχαρη. Ίδια πλούσια γεύση, φουντουκιού και γάλακτος, ως πηγή πρωτεϊνών, τέλεια υφή, για εύκολη επάλειψη ή/και χρήση σε γλυκά, με λιγότερη όμως ζάχαρη.
Η νέα Nucrema, με 30% λιγότερη ζάχαρη, θα κερδίσει όσους επιθυμούν να μειώσουν την ζάχαρη στην διατροφή τους χωρίς θυσίες στην γεύση και την απόλαυση.
Εδώ αξίζει να προστεθεί ότι η ΙΟΝ είναι η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα πού έχει ολοκληρωμένη διαδικασία παραγωγής σοκολάτας και κακάο, από τον καρπό του κακάο έως το τελικό προϊόν, για το σύνολο της παραγωγής της.