Παλαιωμένος σε δρύινα βαρέλια του δάσους Νevers στην κεντρική Γαλλία, κυκλοφορεί σε εξαιρετικά περιορισμένο αριθμό φιαλών και αποτελεί την κορυφαία έκφραση της διάσημης σαντορινιάς λευκής ποικιλίας σταφυλιών από τους αυτόριζους αμπελώνες του νησιού, ηλικίας πάνω από 80 χρόνια.
Έντονη προσωπικότητα, γευστική διάρκεια, νεύρο, πολλαπλά αρωματικά επίπεδα και εντυπωσιακή φρεσκάδα είναι κάποια από τα χαρακτηριστικά του ΘΑΛΑΣΣΙΤΗ CELLAR AGED.
Ιδανική πρόταση για τις αλμυρές, ξινές ή λιπαρές συνταγές αλλά και για να προσθέσετε στην κάβα σας ένα κατεξοχήν ελληνικό κρασί με διεθνές προφίλ.