Τη δοκιμάσαμε στο μεζεδοπωλείο «Κεντρικόν» στις Σέρρες και ξετρελαθήκαμε με τη γεύση της. Δεν έχει στην πραγματικότητα πιπεριές κόκκινες, όπως οι περισσότερες πάπρικες αλοιφές, αλλά είναι πεντανόστιμη!
![Πηχτή με ζαφορά από την Ανάφη](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2024/07/pichti-me-zafora-gastronomos-420x560.jpg?v=1721159128)
Τη δοκιμάσαμε στο μεζεδοπωλείο «Κεντρικόν» στις Σέρρες και ξετρελαθήκαμε με τη γεύση της. Δεν έχει στην πραγματικότητα πιπεριές κόκκινες, όπως οι περισσότερες πάπρικες αλοιφές, αλλά είναι πεντανόστιμη!