η κ. Ντέπυ Γιούλη, από την Ένωση Σμυρναίων, που μας έδωσε τη συνταγή. Για τη γέμιση προτείνεται ανθότυρο, άλλοι χρησιμοποιούν τυρί κρέμα, αλλά μπορείτε να αναζητήσετε σε delicatessen το τυρί που χρησιμοποιούν οι Τούρκοι: ονομάζεται dil peyniri και είναι μαστιχωτό σαν μοτσαρέλα. Εξίσου κατάλληλα είναι τα ποντιακά τυριά σολγούν και γαΐς αλλά και η κίτρινη μοτσαρέλα. Πιέζουμε καλά το κανταΐφι μέσα στο σκεύος για να απλώσουν και, αφού βάλουμε το τυρί, πιέζουμε πάλι δυνατά με την παλάμη μας για να γίνει όσο το δυνατόν πιο συμπαγές και επίπεδο.
«Πάντα υπήρχε γλυκό στο σπίτι, και το κιουνεφέ ήταν ένα από τα γλυκά που συνηθίζαμε. Είναι αρκετά εύκολο και το σερβίρω ως επιδόρπιο», μας είπε![Μελόπιτθα Σίφνου](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2024/07/melopittha-gastronomos-420x560.jpg?v=1721304866)