Η Αντωνία Ζάρπα αντλεί έμπνευση από τις παραδοσιακές γλυκές τυρόπιτες της Λαμπρής, τις οποίες βρίσκουμε πλέον και όλο τον υπόλοιπο χρόνο στο νησί της Τήνου, και φτιάχνει μαρέγκες γεμιστές με ντόπιο τυρί.
![Παρφέ γιαούρτι με γλυκό βύσσινο](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2024/07/parfe-giaourti-me-gliko-visino-gastronomos-420x560.jpg?v=1721393899)
Η Αντωνία Ζάρπα αντλεί έμπνευση από τις παραδοσιακές γλυκές τυρόπιτες της Λαμπρής, τις οποίες βρίσκουμε πλέον και όλο τον υπόλοιπο χρόνο στο νησί της Τήνου, και φτιάχνει μαρέγκες γεμιστές με ντόπιο τυρί.
*Ανθότυρο, καλοστραγγισμένο: η μαγείρισσα χρησιμοποιεί το ντόπιο τυρί πέτρωμα, ένα φρέσκο μαλακό αγελαδινό ανάλατο τυρί, που αποτελεί τη βάση για την κοπανιστή ή άλλες τυροκομήσεις - δυστυχώς δεν το βρίσκουμε εκτός Τήνου. Θα βάλουμε λοιπόν ανθότυρο προσθέτοντας και 1 κουτ. σούπας αλεύρι, γιατί έχει περισσότερη υγρασία από το πέτρωμα.
Με την ασφάλεια της εντοπιότητας, που είναι ένας βασικός κανόνας στους συνδυασμούς, πίνουμε φυσικά λευκά κυκλαδίτικα κρασιά! Ασύρτικο, Αθήρι, Αηδάνι, Μονεμβασιά, Μανδηλαριά, Σερφιώτικο.
Η συνταγή πρωτοδημοσιεύτηκε στο περιοδικό Γαστρονόμος, τεύχος 144.