Η συνταγή αυτή είναι από το διάσημο ιταλικό βιβλίο μαγειρικής La scienza in cucina e l’arte di mangiar bene (Science in the kitchen and the art of eating well) του Pellegrino Artusi, ενός Ιταλού αστού του 19ου αιώνα ο οποίος αγαπούσε τη γαστρονομία, τη λογοτεχνία και την καλή ζωή και έβαλε σκοπό της ζωής του να συγκεντρώσει τα άπαντα της ιταλικής κουζίνας σε όλες τις τοπικές εκφάνσεις της. Το βιβλίο του πρωτοεκδόθηκε το 1891 και είναι διαχρονικό μπεστ σέλερ στην Ιταλία.
![Τουρλού στον ταβά](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2022/07/tourlou_ntavas-gastronomos-420x560.jpg?v=1671553840)