Λίγο μετά τα μέσα της δεκαετίας του ’80, οι προχωρημένες πιτσαρίες περιλάμβαναν στον κατάλογο τους, εκτός από τις κλασικές μακαρονάδες «ναπολιταίν» και μπολονέζ, μία ακόμη, τη «μακαρονάδα τέσσερα τυριά», με συνδυασμό των πιο εμπορικών τυριών της εποχής: πιπεράτο μπλε τυρί, και κίτρινα, μαλακά τυριά, όπως το πρωτοεμφανιζόμενο ρεγκάτο και η γκούντα. Φυσικά, η κρέμα γάλακτος ήταν και εδώ παρούσα, ως εύκολη λύση για την ομογενοποίηση της σάλτσας.
![]() ![]() |
![]() ![]() |