Πρωτοφτιάχτηκε το 1832 για το επίσημο τραπέζι του τότε αρχικαγκελάριου. Το εμπνεύστηκε ένας 16χρονος μαθητευόμενος ζαχαροπλάστης, ο Franz Sacher. Πρόκειται για ένα κέικ σοκολάτας με δύο-τρεις λεπτές στρώσεις μαρμελάδα βερίκοκο, που είναι όλο καλυμμένο με ένα γυαλιστερό γλάσο σοκολάτας. Τη συνταγή κληρονόμησε αργότερα ο γιος του Franz, Eduard Sacher, ο οποίος ίδρυσε τα ομώνυμα ξενοδοχεία στη Βιέννη και στο Σάλτσμπουργκ. Εκεί και στην κονφισερί Sacher στη Βιέννη σερβίρεται το αυθεντικό Sachertorte, με σήμα κατατεθέν το όνομα του γλυκού και την περίφημη οβάλ σοκολατένια πινακίδα σε κάθε κομμάτι. Υπάρχει όμως και άλλη μία κονφισερί στη Βιέννη που ισχυριζόταν ότι παρασκευάζει το αυθεντικό Sachertorte και είχε ισχυρά επιχειρήματα. Πρόκειται για το ζαχαροπλαστείο Demel, στο οποίο μαθήτευσε ο Eduard, πριν ανοίξει τα ξενοδοχεία. Κι εκεί λένε ότι τελειοποίησε τη συνταγή. Η συμβιβαστική λύση που επιβλήθηκε από τα δικαστήρια είναι η εξής: το μεν Sacher Hotel μπορεί να ισχυρίζεται ότι σερβίρει το «αυθεντικό Sachertorte», το δε Demel το «Sachertorte του Eduard».
![Η φημισμένη συριανή μαϊντανοσαλάτα, με μαγιονέζα](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2024/07/i-fimismeni-syriani-maintanosalata-me-magioneza-gastronomos-420x560.jpg?v=1721133368)