Κάθε μανιτάρι έχει άλλη γεύση, έτσι αυτό που έχει σημασία είναι να βρείτε μεγάλη ποικιλία. Στις πόλεις φτάνουν άγρια μανιτάρια, η ποσότητα και η ποικιλία των οποίων επηρεάζεται σημαντικά από τον καιρό (θερμοκρασία, υγρασία, βροχοπτώσεις). Στην Αθήνα και σε μεγάλες πόλεις βρίσκουμε άγρια μανιτάρια σε καλά μανάβικα, σε διαφορετική ποικιλία κάθε φορά, ανάλογα με την εποχή του έτους. Πρέπει να τα παραγγείλουμε εγκαίρως. Η εταιρεία Funghi Hellas (www.funghihellas.gr), όπως και το κατάστημα Μανιταριών Γεύσεις (manitarion- geuseis.gr) αποστέλλουν άγρια μανιτάρια πανελλαδικά. Αν ο μανάβης μας δεν έχει πρόσβαση σε άγρια, προμηθευόμαστε ποικιλία καλλιεργημένων (αγαρικά, πλευρώτους), με διαφορετικό γευστικό αποτέλεσμα βέβαια. Σε αυτή την περίπτωση μπορούμε να ενισχύσουμε τη γεύση χρησιμοποιώντας αποξηραμένα άγρια που βρίσκουμε σε σούπερ μάρκετ και μπαχαράδικα. Τα μουλιάζουμε πριν από το μαγείρεμα, σύμφωνα με τις οδηγίες της συσκευασίας.
![Τηγανιά κοτόπουλο με μανιτάρια, σταφύλι και κάππαρη](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2024/06/tigania-koto-poylo-me-manita-ria-stafyli-kai-ka-ppari-gastronomos-420x560.jpg?v=1718112961)