20'
προετοιμασία
10' μαγείρεμα
Σύνολο: 30'
Διαδικασία
- Για να ετοιμάσουμε την κολοκυθοσαλάτα ψήνουμε τη μελιτζάνα σε πολύ δυνατή φωτιά - στο γκάζι, στο γκαζάκι του καφέ, πάνω (ναι, πάνω) στα κάρβουνα ή σε πολύ δυνατό γκριλ.
- Πρέπει να μαλακώσει, να ζαρώσει και να καρβουνιάσει η φλούδα της από όλες τις μεριές - όσο πιο γρήγορα, τόσο πιο λευκή θα μείνει η ψίχα της.
- Την ξεφλουδίζουμε προσεκτικά και την ξεψαχνίζουμε.
- Ανακατεύουμε με απαλές κινήσεις όλα τα υλικά, προσθέτοντας στο τέλος όσο αλατοπίπερο χρειάζεται.
Μυστικά
* Miso: Ιαπωνικό άρτυμα σε μορφή πάστας, από αλεσμένα φασόλια σόγιας «ζυμωμένα» με αλάτι και ένα είδος μύκητα - σε μαγαζιά με ασιατικά προϊόντα (π.χ. Salamat, Wok shop, Soya), στα σούπερ μάρκετ Θανόπουλος και σε μαγαζιά με προϊόντα υγιεινής διατροφής. Βιολογικό miso μπορούμε να παραγγείλουμε από το e-shop oneproject.gr.
* Mirin: Ελαφρύ, γλυκίζον ρυζόκρασο - ό.π. Το βρίσκουμε και σε μεγάλα σούπερ μάρκετ. Εάν δεν βρούμε miso και mirin, βάζουμε -με διαφορετικό αποτέλεσμα- 30 γρ. ταχίνι και 10 γρ. μέλι και αυξάνουμε, δοκιμάζοντας, το αλάτι και ελάχιστα το λεμόνι.