Είναι ένα κατεξοχήν γιορτινό και επίσημο κέρασμα, κάτι ανάμεσα σε σιροπιαστό γλυκό και μπισκότο, εξίσου δημοφιλές σε Ρωμιούς και Τούρκους. Κάποιες συνταγές περιέχουν λάδι αντί για βούτυρο, και το γλυκό τότε είναι νηστίσιμο. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι είναι κλάσεις ανώτερο όταν παρασκευάζεται με καλό, μοσχοβολιστό βούτυρο. Η εκδοχή της κυρίας Ελένης είναι από τις ωραιότερες που δοκιμάσαμε στην Πόλη, και μάλιστα το έφτιαχναν κάποτε και στο δικό τους ζαχαροπλαστείο, που έχει κλείσει πια εδώ και χρόνια. Τρώγονται όταν κρυώσουν, αλλά κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και δοκιμάστε ένα μόλις απορροφήσει αρκετό σιρόπι, αλλά να είναι ακόμα ζεστό. Μας το σέρβιρε μαζί με τον καφέ, όταν καθίσαμε στη σάλα του σπιτιού της κόρης της, Λωξάνδρας Μαή. Ταιριάζει πολύ με την κουβέντα, κάνει τις αναμνήσεις να μοιάζουν λίγο πιο γλυκές.
![Τυρόπιτα πολίτικη (ή σου μπουρέκ), με συνταγή από έναν μάστορα της πίτας](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2023/11/soy-mpoyrek-gastronomos-420x560.jpg?v=1700513606)