Στο οδοιπορικό του «Γ» στην Κόνιτσα συναντήσαμε τον σεφ Θανάση Τάσσο. Μας έφτιαξε μια παραδοσιακή συνταγή της περιοχής, που την ετοιμάζουν με κυνήγια όπως ζαρκάδι, λαγό, πάπια και ελάφι. «Ο παλιός μάγειράς μας εδώ στον ξενώνα Μπουραζάνι το έφτιαχνε πάντα στις γιορτές. Είναι η τοπική μας σκορδαλιά. Υπάρχει μάλιστα καταγεγραμμένη συνταγή στο Νησάκι των Ιωαννίνων, όπου το έκαναν με καραβίδες», λέει ο Θανάσης. Σύμφωνα με διηγήσεις του κ. Γιώργου Τάσσου, του ιδιοκτήτη του ξενώνα και του Πάρκου Άγριας Ζωής, άνδρες από τα υψηλά κοινωνικά στρώματα των Ιωαννίνων έπαιρναν χαράματα τα παϊτόνια (άμαξες με άλογο) από τα Γιάννενα και έβγαιναν στις λίμνες τριγύρω για να κυνηγήσουν παπιά. Με αυτά έκαναν το καρυδάτο. Ένας από αυτούς ήταν ο θείος τους ο Θανάσης, ένας bon viveur, που έκλεινε το μαγαζί του στα Γιάννενα και έφευγε για να κυνηγήσει.
![Ρολά κανέλας από τορτίγιες](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2023/11/rola-kanelas-apo-tortigies-gastronomos-420x560.jpg?v=1699362581)