Υλικά
Τεμάχια: για 8 πίτες
Διαδικασία
- Για να φτιάξουμε τις naan, ξεκινάμε κοσκινίζοντας στον κάδο του μίξερ το αλεύρι με το μπέικιν πάουντερ, προσθέτουμε το αλάτι και ανακατεύουμε.
- Σε ένα μπολ χτυπάμε με το πιρούνι το γάλα, τη ζάχαρη, το αυγό και 2 κουτ. σούπας από το λάδι.
- Κάνουμε μια λακκούβα στο κέντρο του μείγματος αλευριού, ρίχνουμε εκεί το μείγμα γάλακτος και ανακατεύουμε με τον γάντζο του μίξερ. Συνεχίζοντας το ζύμωμα, ρίχνουμε σταδιακά όσο νερό χρειάζεται ώστε να σχηματιστεί μια μαλακή και εύπλαστη ζύμη.
- Προσθέτουμε το υπόλοιπο λάδι και ζυμώνουμε μέχρι να απορροφηθεί από τη ζύμη. Τη σκεπάζουμε με ένα νοτισμένο πανί και την αφήνουμε κατά μέρος για περίπου 20 λεπτά.
- Τη ζυμώνουμε για 1-2 λεπτά, τη βάζουμε σε μπολ, το σκεπάζουμε ξανά με ένα στεγνό πανί αυτή τη φορά και την αφήνουμε για 3 ώρες.
- Προθερμαίνουμε τον φούρνο στην πιο υψηλή θερμοκρασία.
- Χωρίζουμε το ζυμάρι σε 8 ίσα μέρη και τα πλάθουμε σε μπάλες. Στρώνουμε με λαδόκολλα το πιο μεγάλο μας ρηχό ταψί ή λαμαρίνα φούρνου και την πασπαλίζουμε με τους σπόρους μαύρου κύμινου ή με το μαυροκούκι.
- Βάζουμε το ταψί στον φούρνο που προθερμαίνεται, για 3-5 λεπτά.
- Βγάζουμε το ταψί, πιέζουμε με τις παλάμες μας μία μία τις μπάλες ζύμης πάνω σε μια αλευρωμένη επιφάνεια, να πλατύνουν και να πάρουν όσο γίνεται οβάλ σχήμα, και μεταφέρουμε τις μισές πάνω στο ταψί, σε απόσταση μεταξύ τους.
- Ψήνουμε για 4-6 λεπτά (ίσως και περισσότερο, ανάλογα με τον φούρνο) στο μεσαίο ράφι του φούρνου, μέχρι να στεγνώσουν καλά και να εμφανίσουν φουσκάλες που θα ροδίσουν.
- Ξεφουρνίζουμε αυτή τη δόση naan σε σχάρα και με τον ίδιο τρόπο ετοιμάζουμε και ψήνουμε τις υπόλοιπες. Τις σερβίρουμε ζεστές.
Η συνταγή πρωτοδημοσιεύτηκε στο περιοδικό Γαστρονόμος, τεύχος 198.