Υλικά
Κομμάτια: περίπου 32
Για τα φύλλα
Για τη γέμιση
Διαδικασία
Γέμιση
- Σε μπόλικο αλατισμένο νερό που κοχλάζει, ρίχνουμε το σπανάκι.
- Το ζεματίζουμε για 5 λεπτά και το στραγγίζουμε σε σουρωτήρι για 30 λεπτά.
- Το στύβουμε με τα χέρια μας και το απλώνουμε να στεγνώσει σε καθαρή πετσέτα.
- Παράλληλα, βάζουμε τα ψιλοκομμένα πράσα σε μια φαρδιά και ρηχή κατσαρόλα μαζί με 1/2 φλιτζ. τσαγιού νερό και τα αχνίζουμε σε χαμηλή φωτιά για περίπου 10-12 λεπτά ή μέχρι να μαλακώσουν και να πιουν όλο το νερό.
- Τα αδειάζουμε σε μεγάλο μπολ και προσθέτουμε το σπανάκι, τα κρεμμύδια (φρέσκα και ξερά), τον άνηθο, ελάχιστο αλάτι, μπόλικο πιπέρι, το ελαιόλαδο, το μπαχάρι και το αλεύρι. Ανακατεύουμε πολύ καλά.
- Αφήνουμε τη γέμιση να κρυώσει.
Φύλλα
- Στον κάδο του μίξερ (ή σε μια λεκάνη) βάζουμε το αλεύρι και το ελαιόλαδο και τρίβουμε τα υλικά με τα δάχτυλά μας μέχρι να βραχεί το αλεύρι και να νοτίσει.
- Όσο καλύτερα νοτίσει, τόσο πιο τραγανό θα γίνει το φύλλο. Ρίχνουμε το αλάτι και ανακατεύουμε.
- Προσθέτουμε σταδιακά όσο νερό χρειάζεται, δουλεύοντας με τον γάντζο ή με τα χέρια μας μέχρι να γίνει μια πρόχειρη ζύμη. Τη ζυμώνουμε σχολαστικά μέχρι να γίνει μαλακή, αφράτη και ελαστική.
- Αφήνουμε τη ζύμη να ξεκουραστεί για 30-40 λεπτά και τη χωρίζουμε σε 8 ίσια κομμάτια.
Τσιγαράκια
- Παίρνουμε ένα κομμάτι ζύμης και σε αλευρωμένη επιφάνεια το ανοίγουμε με τον πλάστη-βέργα σε παραλληλόγραμμο φύλλο με διαστάσεις περίπου 40 x 20 εκ. και πάχος 3-4 χιλιοστά.
- Όσο το ανοίγουμε με τον πλάστη, πασπαλίζουμε τακτικά με αλεύρι για να μη σχιστεί.
- Με κοφτερό μαχαίρι κόβουμε το φύλλο κάθετα προς τη μακριά πλευρά του σε 4 λωρίδες.
- Στην άκρη της στενής πλευράς κάθε λωρίδας βάζουμε 1 κουτ. σούπας γέμιση.
- Τυλίγουμε το φύλλο προσεκτικά σε ρολάκι και σε κάθε γύρισμα τσαλακώνουμε και πιέζουμε με τα δάχτυλά μας τις δύο άκρες του, για να κλείσει η γέμιση. Μόλις τυλίξουμε το ρολάκι, βρέχουμε ελάχιστα την άκρη του για να κολλήσει.
- Λαδώνουμε το μεγάλο ταψί του φούρνου και βάζουμε εκεί το «τσιγαράκι», με την άκρη του τυλίγματος προς τα κάτω.
- Επαναλαμβάνουμε τη διαδικασία με τις υπόλοιπες τρεις λωρίδες αυτού του φύλλου και στη συνέχεια με τα υπόλοιπα φύλλα, ώστε να φτιάξουμε συνολικά περίπου 32 «τσιγαράκια».
- Αλείφουμε τα «τσιγαράκια» ελαφρά με ελαιόλαδο και τα ψήνουμε σε φούρνο προθερμασμένο στους 180°C για περίπου 40 λεπτά ή μέχρι να ροδίσουν.
Η συνταγή πρωτοδημοσιεύτηκε στο περιοδικό Γαστρονόμος, τεύχος 192.