Η συνταγή είναι της κ. Ζωής Φίφα από τη βόρεια Εύβοια. Τα κουλουράκια αυτά είναι μια συνταγή της μητέρας της, για την οποία, όπως λέει, τρελαίνονται οικογενειακώς.
Για τα κουλούρια με ταχίνι, ζυμώνουμε όλα τα υλικά μαζί με τα χέρια ή με το μίξερ, μέχρι να έχουμε μια εύπλαστη ζύμη (ίσως χρειαστεί λίγο αλεύρι ακόμα).
Πλάθουμε τα κουλουράκια στο σχήμα που θέλουμε και τα ακουμπάμε σε ένα ταψί στρωμένο με λαδόκολλα.
Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180° C, για 20 λεπτά.