Ο Θεοδόσης Ρόπουλος γεννήθηκε στη Δράμα, μεγάλωσε στην Αλεξανδρούπολη και σπούδασε μαγειρική στη Θεσσαλονίκη, όπου εργάστηκε στο εστιατόριο Μανιτάρι. Στην Αλεξανδρούπολη όμως κάνει πολύ τακτικά επαγγελματικές στάσεις, μάλιστα από το 2021 έχει αναλάβει για δεύτερη φορά το εστιατόριο Almira. Η ρυζοσαλάτα του με εβρίτικο ταχίνι και δυο λογιών ρύζια, αλλά και η ψητή κολοκύθα με τα καψαλισμένα λάπατα είναι τα δύο σπουδαία συνοδευτικά πιάτα που εμπνεύστηκε από την τοπική γαστρονομία για το πασχαλινό τραπέζι του Γαστρονόμου στο Δέλτα του Έβρου.
![Πένες ολικής άλεσης με σάλτσα κολοκύθας και πιπεριάς Φλωρίνης](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2024/04/pe-nes-oliki-s-a-lesis-me-sa-ltsa-koloky-thas-kai-piperia-s-flori-nis_gastronomos-420x560.jpg?v=1712764869)