Ο Δημήτρης Μακρυνιώτης, τον οποίο γνωρίζουμε καλά από την παρουσία του στην τηλεόραση και στο διαδίκτυο, μοιράζεται συχνά τις συνταγές του και μέσα από τις σελίδες του «Γ», όπως θα διαπιστώσετε και σε αυτό το τεύχος. Η βασιλόπιτα που μας προτείνει φέτος είναι μπαχαρένια, με τα κλασικά χριστουγεννιάτικα αρώματα της κανέλας και του γαρίφαλου, μαζί με μια σπιρτάδα από ξύσμα πορτοκαλιού. Προσθέτει και ξερά φρούτα μουλιασμένα σε κονιάκ, που χαρίζουν άρωμα, γεύση και μια έξτρα βαθιά και φρουτένια γλύκα.
![Buns με καρδάμωμο, με συνταγή από την Kora](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2023/11/buns-me-kardamomo-gastronomos-420x560.jpg?v=1700512539)