Εν πλω το δοκιμάσαμε τούτο το αρνάκι. Σε ένα πασχαλινό τραπέζι που στήθηκε στο κατάστρωμα ενός βαποριού, με φόντο την Κωνσταντινούπολη μέσα στην ανοιξιάτικη αχλύ της. Τα μέλη της κοινότητας του Μεγάλου Ρεύματος, άντρες και γυναίκες, κατέφθασαν με αμέτρητες πιατέλες, σαλτσιέρες και δίσκους, φορτωμένα με ό,τι καλύτερο έχει να αναδείξει η γιορταστική πολίτικη κουζίνα. Μετά τους μεζέδες έφτασε το φουρνιστό αρνίσιο μπούτι που ετοίμασε η Βίκυ Μπιντίρ-Καλαμάρη, μαζί με ολόγλυκες πατάτες, μαριναρισμένες με πορτοκάλι και μέλι.
![Αρνίσια φιλετάκια μαριναρισμένα σε γιαούρτι](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2023/11/arnisia-filetakia-marinarismena-gastronomos-420x560.jpg?v=1700568159)