Μοσχάρι γιουβέτσι με κασέρι, το αστικό φαγητό της Σμύρνης
Αυτό το γιουβέτσι ή γκιβέτς, όπως θα έλεγαν στη Σμύρνη, είναι απίθανο! Όπου γκιβέτς ήταν η ονομασία του πήλινου σκεύους μέσα στο οποίο μαγειρεύαν φαγητά σαν κι αυτό.
Το γ(κ)ιουβέτσι είναι ένα καθαρά αστικό φαγητό, που στη Σμύρνη φτιαχνόταν κυρίως με αρνί, με αρκετά λιπαρά κομμάτια, για νοστιμιά. Το μοσχάρι είναι κατοπινή παραλλαγή.
Συχνά το μαγείρευαν και με όρνιθα, προσθέτοντας και εποχικά μποστανικά, όπως μελιτζάνες, φασολάκια και κολοκύθια, καθώς και αρκετά περισσότερο ελαιόλαδο, για να νοστιμίσει το κάπως πιο άπαχο κρέας της.