Η ιδιαιτερότητα αυτού του porridge είναι ότι οι νιφάδες βρώμης καβουρδίζονται για λίγα λεπτά στην αρχή παίρνοντας ρόδινο χρώμα και πιο βαθιά γεύση. Ένα θρεπτικό πρωινό που ευχαριστιόμαστε ιδιαίτερα τις χειμωνιάτικες ημέρες.
Για να φτιάξουμε porridge καβουρδισμένο, ξεκινάμε ρίχνοντας σε ένα μικρό κατσαρόλι τις νιφάδες βροώμης και το βάζουμε σε μέτρια προς δυνατή φωτιά. Τις καβουρδίζουμε για 4 - 5 λεπτά ή μέχρι να αποκτήσουν ένα απαλό ρόδινο χρώμα.
Προσθέτουμε τα υπόλοιπα υλικά, χαμηλώνουμε τη φωτιά και μαγειρεύουμε για περίπου 10 λεπτά ή μέχρι να προκύψει μια πηχτή κρέμα.
Σβήνουμε το μάτι, σκεπάζουμε το σκεύος και το αφήνουμε στο σβηστό μάτι για 5 λεπτά. Έτσι, το porridge θα γίνει πιο αφράτο και η γεύση του πιο γεμάτη.
Αφαιρούμε το ξύλο κανέλας και σερβίρουμε το porridge ζεστό ή χλιαρό, με λίγη κανέλα τριμμένη (προαιρετικά).