Ένα γλυκό από την παράδοση. Το φτιάχνουν σε πολλές περιοχές της Ελλάδας, κυρίως στην εορτή της Αγ. Βαρβάρας, αλλά όχι μόνο. Παλαιότερα έβαζαν και όσπρια (ρεβίθια, φασόλια κ.ά.). Πολλοί προσθέτουν και λίγο ταχίνι.
![Buns με καρδάμωμο, με συνταγή από την Kora](https://www.gastronomos.gr/wp-content/uploads/2023/11/buns-me-kardamomo-gastronomos-420x560.jpg?v=1700512539)
Ένα γλυκό από την παράδοση. Το φτιάχνουν σε πολλές περιοχές της Ελλάδας, κυρίως στην εορτή της Αγ. Βαρβάρας, αλλά όχι μόνο. Παλαιότερα έβαζαν και όσπρια (ρεβίθια, φασόλια κ.ά.). Πολλοί προσθέτουν και λίγο ταχίνι.
Η συνταγή πρωτοδημοσιεύτηκε στο περιοδικό Ζάχαρη & Αλεύρι, τεύχος 24.